Nasza historia

Artur Szyndler to autor pierwszego Polskiego systemu RPG, czyli Kryształów Czasu. Mając ogromną pasję i determinację promował jeżdżąc po całej Polsce swój system zarażając pasją do fantastyki tysiące ludzi. Pamiętajmy, iż w tamtych czasach nie było w Polsce D&D ani Warhammera. Pierwsza wersja systemu trafiła do szerokiej publiki na łamach czasopisma Magia & Miecz, które można było nabyć w kioskach. Dawne wydawnictwo MAG wskazywało, iż w Kryształy Czasu zagrało ponad 150 tys Polaków!

Tak to się zaczęło… Następnie jako fan Sc-fi postanowił rozpromować świetny system w latach 90 jakim był Warzone. Zadanie nie było łatwe. Nie było środowiska, internetu, sklepów. Wszystko trzeba było stworzyć, zorganizować, a przede wszystkim zarazić graczy swoją pasją. Nikt nie miał pojęcia, czym właściwie są gry bitewne! 

Po kilku latach trudów udało się zorganizować przy współpracy z Target Games potężną sieć sprzedaży, prężne ligi o zasięgu ogólnopolskim, gdzie organizatorzy dzwonili osobiście podając wyniki rozgrywek (hardcore). W tamtych czasach w Warzone grało tysiące Polaków i odbywało się ponad 400 turniei rocznie! 

Sukces był niebywały. Do tego stopnia, iż 97% produkcji Szwedzkiej firmy Target Games szło właśnie do naszego kraju. A gra do tej pory ma setki graczy, którzy z utęskieniem czekają na porządną edycję gry.

Następnie, gdy Target Games upadło Artur przeszedł do Games Workshop (czasy 4 edycji Warhammera). W 2001 roku Warhammer Fantasy Battles był totalnie nieznaną grą bitewną. I znowu konsekwentnie krok za krokiem udało się zorganizować turnieje, ligi oraz całe środowisko, które dzielnie gra, aż do dzisiaj. Czy wiecie, że Artur zrobił ponad 2 tysiące pokazów gier jeżdząc po całej Polsce w 10 lat? Tak właśnie wciąga się ludzi do gry za pomocą żelaznej woli i uporu maniaka. Pewnie niektórzy pamiętają Wojenne Młoty na ponad 200 graczy z 2004 roku (Junior też wtedy grywał, Bretonnią i Wampirami:).

Zapewne znacie to zdjęcie, czyli cały Zakon Blood Angels w posiadaniu Artura Szyndlera.

Obecnie

Widząc jak coraz więcej osób odchodzi od Hobby, czyli gier RPG oraz gier Bitewnych postanowiliśmy działać. Dokładnie 24 marca 2018 roku założyliśmy nasz wyjątkowy sklep Paladynat, aby odwrócić ten szkodliwy trend! Najpierw w Warszawie, a potem w całej Polsce.

Część efektów naszej ciężkiej pracy możesz zobaczyć w poniższej galerii!

Nasza misja

Naszym celem jest spopularyzowanie gier Bitewnych w Polsce na wielką skalę.

Jesteśmy graczami i pasjonatami. Mamy ponad 30 lat doświadczenia w promowaniu systemów. My tym żyjemy. Dosłownie każdego dnia.

Cal po calu. Krok za krokiem. Dzień za dniem promujemy gry bitewne & RPG. Jesteśmy pasjonatami, a nie tylko bezdusznym sklepem, któremu zależy bardziej na cyferkach niż na klientach.

To jest bardzo trudne zadanie, więc po co w ogóle zaczynać?

To jest dla nas wystarczająco ważne, by przezwyciężyć wszelkie trudności, które staną nam na drodze. Widzę to oczami wyobraźni, tysiące grających. Gry bitewne to wspaniałe hobby, które bardzo rozwija nas jako ludzi. Podnosi nasze zdolności i czyni nas lepszymi. Więc będę dzień po dniu realizował to marzenie.

A jeżeli chcesz nas wesprzeć, to będziemy Ci niesamowicie wdzięczni. Każda pomoc w realizowaniu tego celu jest bezcenna i bardzo potrzebna. Dzięki!

Najlepszych rzutów,

życzą oba Artury

Artur Szyndler
Paladyn Senior

Od ponad 30 lat aktywnie promuję gry bitewne w Polsce. Jestem twórcą pierwszego Polskiego RPG w Polsce, czyli Kryształów Czasu.

Miłośnik wszelkich gier Bitewnych. gram dosłownie we wszystko.

Artur Szyndler junior
CEO/Founder

Zajmuję się szeroko pojętną fantastyką od 5 roku życia (zacząłem od filmu Obcy). Odpowiadam za kontakt z klientami i wciąganie nowych ludzi do hobby! Zawsze do waszej dyspozycji.